logo Kolibky.cz Kolibky.cz | Proč vůbec pořídit dětskou kolíbku?


Proč vůbec pořídit dětskou kolíbku?

Pro miminka je kolíbka základ spokojeného spánku. 

Každá maminka chce pro své děťátko ty nejlepší podmínky, aby mohlo vyrůstat v co nejzdravějším prostředí. Po narození miminko prospí 80 % času. Miminko bychom měli mít pod dohledem ve dne i v noci. Vytvoření vhodných podmínek ke zdravému vývoji a tedy zpočátku hlavně ke spánku zahrnuje především výběr správné dětské kolíbky a matrace, která by vašemu děťátku zajistila bezpečí a pohodlí. Ty naše jsou správnou volbou.

Houpání a kolébání, díky stimulaci smyslu pro rovnováhu, která je s nimi spojená dítě velmi intenzivně vnímá sebe sama. Navážete-li na pohybové zkušenosti, které dítě zná již z doby absolutního bezpečí během těhotenství, bude se cítit ,,jako doma‘‘ je to balzám pro jeho duši a potrava pro jeho mozek.
V každém případě je třeba vybírat kolíbku vyrobenou ze zdravotně nezávadných materiálů, nejlépe přírodních, stejně jako matraci. Až bude dítko časem poznávat své okolí všemi smysly a bude třeba kolíbku okusovat, jsou pro něj velmi nebezpečné všechny třísky, úlomky i nezdravé povrchové úpravy. My se můžeme zaručit, že u našich kolíbek toto miminku nehrozí.

Kolíbka by měla být pevně a stabilně sestavená, aby se neuvolnily žádné spojovací prvky a aby odolala pozdějším útokům odrostlejší ratolesti. Za pevnost a stabilitu se můžeme zaručit.
Už to, že jste si toto přečetli, jste se utvrdili v tom, že chcete a hledáte, jen to nejlepší pro svoje miminko…

 

Elika_223.jpg