logo Kolibky.cz Kolibky.cz | Dřeviny


Dřeviny

Kolíbky vyrábíme převážně ze smrku,buku a dubu,ale jsme schopni uspokojit i náročnějšího zákazníka.Na přání lze vyrobit kolíbku z břízy,javoru,jasanu,ale i ze dřevin severní Ameriky.

 

 Borovice

borovice.jpg Borovici je odedávna přisuzována léčivá schopnost. Silice získaná ze dřeva se používá k inhalaci. Dřevo je relativně měkké,pevné a pružné. Struktura dřeva je velmi výrazná. Barva jádra oranžově-hnědá.

 Smrk

smrk.jpg Dřevo smrku je smetanově bílé až nahnědlé, s výraznými letokruhy. Na všech třech řezech (příčný, podélný, tečný) snadno zaznamenáme zřetelné barevné odlišení jarní a letní přírůstkové vrstvy dřeva. Smrk je i přes svou měkkost houževnatý, poměrně pevný a pružný. Smrkové dřevo má velmi výhodné vlastnosti pro opracování.

Dřevo smrku je vhodné pro jakoukoli barevnou variantu.

Buk

buk-lesni.jpgBuk je dřevo tvrdé málo pružné,ale velmi pevné. Může mít celou škálu odstínů, od světle smetanové, až po tmavě hnědou. Dřevo má nevýraznou strukturu. Perfektně se hodí na tento typ výrobku.

Dub

dub.jpgDubové dřevo je jedno z nejžádanějších už odedávna. Kresbu má výraznou. Stejnoměrně hnědě zbarvené jádro. Dubové dřevo je tvrdé,pevné a velice trvanlivé.